Cloud

Cloud

Primárním úkolem cloudových služeb je vzdálené poskytnutí nejrůznějších služeb pomocí internetu formou SaaS (Software as a Service) , PaaS (Platform as a Service), Infrastructure as a Service (IaaS) apod. Zákazník již nemusí investovat vysoké části do nákupu hardwarové infrastruktury, má možnost si pronajmout výpočetní výkon, úložný prostor, virtuální stroje atd. vzdáleně, stačí vlastnit koncové zařízení. Zákazník za tyto služby platí většinou modelem Pay as you go, tzn. výše investice zákazníka je přesně tolik, kolik služeb je spotřebováno. Odpadají starosti s nevyužitým výpočetním výkonem na fyzických serverech vlastněných zákazníkem, tzn. zákazník nemusí kupovat nový hardware, snižuje se potřeba technického IT personálu (např. lidé starající se o HW v serverovně) apod.

 

 • Software jako služba – Software as a Service (SaaS) je model, v němž je aplikace hostována a nabízena jako služba zákazníkům, kteří ke službě přistupují prostřednictvím internetu.
 • Platforma jako služba – Plaftorm as a Service (PaaS) poskytuje všechny prostředky nutné k vytváření aplikací a služeb výlučně z internetu, aniž by bylo potřeba stahovat nebo instalovat potřebný software.
 • Infrastruktura jako služba – Infrastructure as a Service (IaaS) je další formou služby, která je v rámci cloud computingu k dispozici. Zatímco SaaS a PaaS poskytují zákazníkům aplikace, IaaS nabízí hardware tak, aby jej organizace mohly použít libovolným způsobem.

 

Celkový model může být následně rozdělen:

 1. Storage-as-a-service
 2. Database-as-a-service
 3. Information-as-a-service
 4. Process-as-a-service
 5. Application-as-a-service (SaaS)
 6. Platform-as-a-service (PaaS)
 7. Integration-as-a-service
 8. Security-as-a-service
 9. Management/governance-as-a-service
 10. Testing-as-a-service
 11. Infrastructure-as-a-service (IaaS)

 

Chcete se dozvědět více o Cloudu jako je Oracle, Microsoft, Google, Amazon kontaktujte nás na sales@solutia.cz nebo na + 420 267 316 318.

Vizí společnosti Solutia je pomáhat svým zákazníkům při řešení jejich složitých zadání, vytvářet vyspělá, efektivní a bezpečná řešení.

Zkrátka chceme dále držet palec na tepu doby.

Připadá Vám to jako fráze? Zeptejte se našich zákazníků!

Přihlášení k odběru zpravodaje

*povinné pole