Cloudová řešení od Solutia

Našim klientům nabízíme cloudová řešení od nejlepších dodavatelů cloud služeb. Jsme schopni vám navrhnout celé prostředí a pomoci s migrací vašich IT prostředků do cloudu.

Výběr nejlepšího poskytovatele cloudových služeb není snadný, protože odpověď – podobně jako podnikový software a IT obecně – je odlišná podle účelu.

Ať už se jedná o Amazon Web Services, Microsoft Azure a Google Cloud platformu v infrastruktuře jako službu, nebo IBM, Dell Technologies, Hewlett-Packard Enterprise a VMware v hybridních implementacích s více cloudy, pro každý podnik existuje několik proměnných.

Ditto pro software jako službu, kde společnosti jako Salesforce, Adobe a Workday bojují se společnostmi SAP a Oracle, hráči na infrastrukturním, aplikačním či databáze jako služba trhu.

Solutia, s.r.o.
Solutia, s.r.o.

Amazon Web Services jsou na trhu od roku 2002 a od té doby si vybudovaly bezkonkurenční vůdčí postavení na cloudovém trhu. Jedná se o obrovský a komplexní cloud s obrovským rozsahem jeho operací, což může být jedním z hlavních důvodů jeho popularity. AWS poskytuje různé služby, jako je Infrastruktura jako služba (IaaS), Platforma jako služba (PaaS) a Software as Service (SaaS). Kromě cloudové platformy poskytuje dočasné úložiště, vývojářské nástroje, mobilní a aplikační služby, podsítě, soukromé IP adresy, virtuální stroje a mnoho dalších funkcí. Zákazníci si mohou vybrat velikost, výkon, paměť atd.

Solutia, s.r.o.

GCP je nejmladším hráčem na cloudovém trhu, který byl uveden na trh v roce 2010. Stejně jako jeho konkurenti umožňuje GCP provádět výpočty na vysoké úrovni, nabízí úložiště, síťové připojení a databáze. Podobně jako AWS a Azure poskytuje GCP IaaS, PaaS a SaaS. Nabízí také velká data a internet věcí (IoT). Google Cloud Platform je obzvláště vhodný pro mobilní aplikace – jeho produkt App Engine umožňuje vývojářům mobilních aplikací vytvářet aplikace bez komunikace se serverem. GCP je také znám svou vysokou bezpečností. Díky více vrstvám ověřování, šifrování dat a mnoha týmům zaměřeným na zabezpečení je GSP obecně považován za vysoce bezpečný.

Solutia, s.r.o.

Podobně jako AWS je Azure od Microsoftu také dobře vyvinutým komplexním produktem, díky kterému jsou oba poskytovatelé cloudu blízkými konkurenty. Byl spuštěn o několik let později, v roce 2010, ale Microsoft je dospělý a zkušený hráč. Podobně jako AWS nabízí Azure IaaS, PaaS a SaaS; a podporuje operační systémy Microsoft Windows i Linux. Na rozdíl od extrémně flexibilního AWS se Azure zaměřuje spíše na podnikové aplikace, což není překvapením.

Solutia, s.r.o.

V tomto okamžiku je v cloudu spousta dodavatelů, ale jen malý POČET, několik vybraných z nich, může nabídnout plný cloudový balíček Software-, Platform- a Infrastructure-as-a-Service (SaaS, PaaS a IaaS). Oracle je jedním z mála vybraných, kteří nabízejí plnou paletu, spolu s konkurencí velkých jmen, kterou také řešíme. Stojí za zmínku, že Oracle je společně s Microsoftem lídrem trhu cloudového podnikového softwaru. Tak je jako jeden z mála opravdu schopen nabídnou celé řešení ad A do Z.