Symantec produkty a řešení

Pro oblasti Symantec Cloud – podle hesla “děláme složité věci jednoduše” poskytujeme srozumitelné a přímočaré cloudové řešení. Společnost Symantec je slavná zejména jako poskytovatel špičkového zabezpečení elektronické komunikace a antivirových nástrojů. Rovněž pro správu koncových stanic – tzv. Endpoint Security – má Symantec vypracované vysoce funkční řešení a navíc jeden z etalonů tohoto oboru – Altiris.

Solutia Vám za úzké spolupráce se Symantec nabízí výše zmíněné produkty s plnou zárukou a s maximální podporou přímo od Symantecu.

Symantec Cloud

Heslo “Děláme složité věci jednoduchými” vystihuje přímočarý přístup ke cloudu od Symantec. Ať již budete na cloudu provozovat antivirové nástroje či správu e-mailových schránek, nástroj Symantec vám umožní mít neustále dostupná Vaše aktuální data pro provedení zálohy.

Bezpečnost

Do bezpečnostní části portfolia Symantec patří kromě mezi středními a velkými firmami velmi oblíbený antivirový nástroj Norton, tak i Pretty Good Privacy, neboli PGP.

PGP dokáže i minimálně zkušeným uživatelům poskytnout vysokou míru ochrany komunikace prostřednictvím elektronické pošty a nástrojů instantní messaging (IM) cestou jejich kvalitního šifrování a podepisování osobními certifkáty.

Správa koncových stanic – Endpoint Management

Symantec dodává řešení pro správu koncových stanic, jednoho z průkopníka totoho oboru – nástroj Altiris. Součástí koncernu Symantec se Altiris, původně londýnská firma založená v roce 1998 stala po akvizici v roce 2007. Přímo na chráněném oddílu pevného disku je nainstalován a ochráněn dohledový systém Altiris, která dokáže po restartu převzít kontrolu nad PC a provést z firemní sítě nutné instalace či upgrade software.