Správa softwarových aktiv

Dokud nebudete znát vaše prostředí z pohledu využití vašeho SW a cloudu, můžete zbytečně vynakládat prostředky na produkty které nevyužíváte. Nebo riskujete nepěkné překvapení, když budete auditováni. A co SW, který nemáte pod kontrolou a byl nainstalován bez vědomí IT? Jak můžete v takovém případě zajistit licenční soulad?

Zkroťte svá softwarová aktiva pomocí Snow Software Asset Management

Snow Software umožňuje jednoduchým způsobem kontrolovat, evidovat, rozpoznat a přiřadit veškeré softwarové licence a cloudové služby, které využíváte. Databáze pro automatické rozpoznání umožňuje rozpoznat více než 600.000 aplikací! Software podporuje implementaci procesů pro řízení SAM dle standardu 19770:2010, podporuje hierarchickou strukturu společnosti, centralizaci nákupu a centrální řízení přidělení licencí a služeb. Celkově jsou schopni zákazníci ušetřit více než 30% nákladů, pokud využijí měření skutečného využívání software a zajistí optimalizaci nevyužitých licencí a cloudových služeb.

Díky Snow’s Software Asset Management získáte úplný přehled o softwaru a cloudových službách, které vaše firma používá, a to jak on-premise tak v cloudu, takže máte kontrolu a jediný zdroj pravdy. To vám umožní identifikovat všechna aktiva ve vašem prostředí, zefektivnit a zjednodušit používání licencí a dosáhnout hmatatelných úspor a snížit riziko. Získáte aktuální pohled na to, co je ve vaší organizaci nasazeno a používáno, s automatizovanými pracovními postupy, které urychlí adopci a zvýší návratnost investic.

Zlepšete svůj business pomocí SNOW

Solutia, s.r.o.
  • Obrana při auditu: Poznejte svou licenční pozici dříve, než auditoři zaklepou, a minimalizujete tak náklady které nemáte v budgetu a které naruší váš business.

  • Discovery & Inventory: Jednoduchý způsob, jak zviditelnit a najít veškerý hardware, zařízení, cloudové služby a softwarová aktiva a získat užitečné informace.

  • Správa a optimalizace licencí: Optimalizujte veškerý SW pomocí efektivní správy instalací, používání, licencování a oprávnění k softwaru.

  • Dodržování předpisů a riziko: Chraňte své podnikání nepřetržitým dodržováním předpisů, zabraňte nedostatečnému zalicencování a zůstaňte v souladu s GDPR.

Přečtěte si o řešení Snow Software pro software assets management v podrobném white paperu.

Solutia, s.r.o.

Stáhněte si k přečtení přehledný produktový leták o SAM.

Solutia, s.r.o.

Snow je již několikátým rokem po sobě jmenován lídrem v magickém kvadrantu Gartner pro nástroje pro správu softwarových aktiv, který je ve zprávě za rok 2020 nejvýše hodnocený z hlediska úplnosti vize a schopnosti realizace.

Solutia, s.r.o.

Získejte zdarma kopii zprávy ještě dnes, abyste mohli porovnat dodavatele, vyhodnotit řešení a zjistit, jak se vyvíjí trh SAM.

Solutia, s.r.o.

Přínosy

Hlavním přínosem je snížení nákladů a k tomu aktuální přehled o aktivech a jejich stavu užití. Prevence je vždy lepší než řešení problémů.

Snížení provozních nákladů

Průměrně 20% placených licencí není využíváno. Zrušíme nadbytečné a dodáme případně chybějící.

Průběžný dohled

zajistí neustále aktualizovaný sken o skutečném využívání software a upozorní vás na nesoulad s oprávněním.

Optimalizace licencí

Doporučíme ty správné metriky pro nákup licencí a pomůžeme vám dát do souladu liceční oprávnění s užitím.

Prevence právních sporů

Prevence je k nezaplacení. Nebojte se sankcí a pokut za nelegálně užívaný software a preventivně předejděte problémům dříve než nastanou.

Pořádek v aktivech

Buďte vždy připraveni na případný audit a nenechte se ničím vyvést z míry. Zároveň máte kdykoliv aktuální podklady pro inventury a k tomu online přehled kdo co užívá.

Profesionální podpora

Na naše zkušené experty se můžete spolehnout. Máme zkušenosti z desítek reálných auditů. Poskytujeme podporu první i druhé úrovně.