Profil společnosti Solutia s.r.o.

Solutia s.r.o. je ryze česká společnost, která vznikla na základě myšlenky poskytovat špičková a unikátní řešení svým zákazníkům. Naším motem je: Myšlenky a řešení pospolu.

Naše společnost je hodnocena společnosti Dun & Bradstreet a Bisnode z pohledu rizikovosti jako AAA+, společnost s nejnižší mírou rizikovosti.

Solutia, s.r.o.

V rámci společnosti byly postupně vybudovány čtyři pilíře, na kterých dnes společnost pokračuje ve svém rozvoji.

1. První pilíř společnosti Solutia je postaven na základě technologií celosvětově známé společnosti Oracle. V rámci této části jsme vybudovali odborný tým s expertizou v poskytování vývojových služeb na bázi této technologie, a to včetně podpory v prostředí zákazníka. Naše společnost má řadu významných referencí v oblasti licenčního auditu. Naše služby významným a zásadním způsobem pomohly zákazníkům při řešení problému v oblastní licenčního auditu ze strany výrobce, společnosti Oracle. V neposlední řadě společnost Solutia má zkušenosti a dovednosti v oblasti Oracle Cloud prostředí a rovněž napojení na rozsáhlé cloudové prostředí Oracle zaměřené na monitoring Enterprise informačních systémů. Naše společnost patří do TOP 10 partnerských společností společnosti Oracle v Česku.

2. Druhý pilíř společnosti Solutia je zaměřen na poskytování Service Desk služeb, Desktop Management, Security Management a Asset Management. Zastupujeme přední světové výrobce výše uvedených řešení, a to společnosti Ivanti a BroadCom, původně Computer Assotiated – ca. Na našich řešeních poskytujeme služby spokojeným zákazníkům, kde někteří z nich mají více jak 20 000 uživatelů. Na námi dodávaných Asset Management systémech spravují zákazníci svůj majetek za desítky miliard Kč.

Díky našemu service desk řešení můžete aktivně řídit procesy napříč celou organizací a vyřizovat i neIT požadavky.

3. Třetí pilíř společnosti Solutia je zaměřen na bezpečnost v oblasti informačních technologií. Počínaje poskytováním profesionálních služeb, zaměřených na bezpečnost v oblasti IT, přes Enterprise řešení pro monitoring prostředí na bázi enteprise platformy americké společnosti Nagios až po bezpečnostní testování. Naše společnost je nejlepším distributorem technologie Nagios poskytující řadu profesionálních služeb zaměřených na bezproblémový chod informačních systémů našich zákazníků. V rámci tohoto pilíře poskytujeme softwarové řešení na zajištění plnění regulace EU z pohledu GDPR, rovněž jako zavedení systému pro řízení bezpečnosti v rámci rozsáhlých informačních systémů. Poskytujeme řadu služeb na technologii Citrix.

4. Čtvrtý pilíř společnosti Solutia a nejmladší pilíř firemních řešení je zaměřen na poskytování služeb a technologií v oblasti Big Data, analytických služeb a jednotlivých technologií s tím spojených. Společnost Solutia je distributorem nejrychlejší NoSQL databáze na světě Vertica, která je celosvětově známá a používají ji společnosti jako je Uber, Netflix, Facebook, BMW a mnoho dalších. V rámci této části následujeme celosvětové trendy v oblasti akvizice dat, jejich integrace a bezpečného ukládání v reálném čase do clusterového prostředí hadoop. Dále zajištujeme transformaci dat, jejich zpracování včetně vizualizace, a to nejmodernějšími technologiemi dostupným na celosvětovém trhu.

Základním zaměřením naší společnosti jsou:

oblasti Big Data, Cloud, Security a Mobility

Máme kompetentní tým a řadu referenci jak v rámci komerčních, tak i v rámci kritických a významných informačních systémů státu. Naše společnost je certifikována podle ISO standardů na management řízení kvality ISO 9001, management environmentálního řízení dle ISO 14 001, management bezpečnosti informací v rámci informačních systémů ISO 27 001 a v neposlední řadě na management řízení služeb dle ISO 20 000-1.

Solutia, s.r.o.
  • Aktualizace Patch květen 2024

Aktualizace Patch květen 2024

Před květnovým opravným patchem máme dvojici zero-day zranitelností v Google Chrome a Microsoft Edge a také zero-day v macOS. Microsoft do své aktualizace zahrnul i dvojici zero-day zranitelností a přidal tak celkem 61 [...]