Migrace na Oracle C@C

  • Oracle Exadata C@C je výkonná databázová platforma, která je určena pro běh Oracle databází a je umístěná v prostorách zákazníka. Je však poskytována jako služba. Zákazník platí za HW měsíční/roční paušální částku. Výkon, vlastnosti a počet databází se počítá dle skutečné spotřeby. Je tedy velmi flexibilní a umožňuje průměrovat zatížení a tím výrazně snižovat náklady na provoz Oracle databází. V případě On-premise varianty musíte nakoupit servery a zalicencovat je na maximální potenciální výkon při špičkách i když většinu roku je prostředí využito jen na pár %. V cloudu, včetně ExaData C@C, který je provozován v prostorách zákazníka je možné průměrovat a tím pádem výrazně ušetřit.
  • Prostředí je ovládáno ze stejné konzole jako Oracle public cloud. Je to vlastně jako kdyby Oracle přivezl část svého cloudu a umístil v prostorách zákazníka.
  • Velká výhoda je tedy, že data jsou pod kontrolou zákazníka v jeho prostorách, a to i v případě že by se porouchal disk, kde jsou data uložena, tak ho zákazník nevrací a data tak neopustí jeho budovu. Data jsou zálohována 3x a kompletně šifrována.
  • Zároveň u velkých firem dochází k výrazné úspoře, někdy až 50-60 % oproti stávající výši supporu.
  • Naše reference v této oblasti jsou 2 zákazníci kteří ExaData C@C používají a Solutia dodává systém včetně migrace dat.
Oracle - Solutia, Oracle EU Sovereign Cloud, Oracle Configuration Guide for ESG Reporting, Oracle Database for Azure