Oracle OIM

Oracle OIM

Představte si nástroj, který vám umožní z jednoho místa řídit správu uživatelských identit a přidělovat práva do jednotlivých domén a aplikací ve Vaši společnosti.

Co znamená Identity Management?

Jedná se o systém, který na jednom místě spravuje přístupová práva do aplikací v rámci společnosti a dále je do nich distribuuje, tedy provádí tzv. provisioning. Současně zaznamenává jejich změny, provádí audit a poskytuje správci podrobný přehled o přístupech do systémů v organizaci.

Jak konkrétně funguje IDM? Představte si následující scénář:

Nástup nového pracovníka účetního oddělení

Do Vaší firmy nastoupí nový zaměstnanec. Na servicedesku běžícím na technologii LANDesk je s předstihem založen nový ticket se žádostí o jeho založení v systémech firmy a s popisem jeho plánovaných úkolů a agendy.

Novému pracovníkovi je přidělen uživatelský účet s heslem splňujícím vnitřní politiku bezpečnosti. Neboť se jedná o pracovníka účetního oddělení, je mu přidělen přístup do FI modulu SAP, má zřízenu novou e-mailová schránku, na vnitrofiremním portálu Microsoft Sharepoint dostane nový pracovník přístup do editace sekce o novinkách o mzdové agendě. Neboť účetní oddělení a mzdová agenda sídlí na dvou oddělených místech, je mu automaticky vydána přístupová karta s naprogramovanými přístupy do obou budov i do firemní garáže.

A jak dlouho toto vše trvalo? Celých 30 minut, během kterých si příslušný zaměstnanec stihl vychutnat i svou ranní kávu 🙂

Seznamte se s Oracle Identity Management (OIM)

 

OIM v sobě zahrnuje:

Access Management

pro správu přístupů

Identity Governance

pro řízení identit

Directory Services

pro komplexní hierarchickou integraci

identitních informací v rámci cloudu

či u komunitních řešení.

Vizí společnosti Solutia je pomáhat svým zákazníkům při řešení jejich složitých zadání, vytvářet vyspělá, efektivní a bezpečná řešení.

Zkrátka chceme dále držet palec na tepu doby.

Připadá Vám to jako fráze? Zeptejte se našich zákazníků!

Přihlášení k odběru zpravodaje

*povinné pole