Centrální správa MS infrastruktury

Centrální správa MS infrastruktury

MS System Center je rodina produktů pro správu serverových datacenter i klientských prostředí.

Ať již se staráte o komplexní serverovou infrastrukturu či cloudový systém, nebo jen pár klientských stanic,

Microsoft System Center se skládá z několika produktů, které vám pomohou s kompletí administrací vaší sítě. Jedná se především o:

  • System Center Configuration Manager (SCCM)- Nástroj pro vzdálenou instalaci software na stanice a servery, je možno jej využívat pro instalaci operačního systému podle přednastavených kritérií, instalace aktualizací , automatická instalace např. antivirového systému pro nové stanice v síti a zároveň slouží jako asset manager pro všechny zařízení ve vaší síti.
  • System Center Operations Manager (SCOM)- Centrální monitoring veškerých logů na stanicích a serverech. Program, nejen, že zobrazí logy, ale umí i navrhovat řešení, dělat reporty, statistiky a mnoho jiného.
  • System Center Virtual Machine Manager (SCVMM)- Kompletní správa vaší virtuální infrastruktury. Zakládání nových virtuálních serverů, správa stávajících a možnost sledování a úpravy uložišť dat a sítí.

Produkty MS System Center…

…pomáhají zachycovat a agregovat vědomosti o vaší infrastruktuře, zásadách, procesech a osvědčených postupech, takže vaši zaměstnanci IT oddělení mohou budovat spravovatelné systémy a automatizovat provozy.

Přihlášení k odběru zpravodaje

*povinné pole